Časté striedanie teplôt, ktoré je pre jar typické, nie je pre telo vôbec jednoduché. Potom sa môže stať, že namiesto toho, aby ste si jar užívali prácou na záhradke alebo prechádzkami v prírode, ležíte v posteli s virózou alebo angínou a prehĺtate prášky.

Príčinu jarnej únavy je potreba hľadať už v zime. Dni sa skracujú, väčšinu času trávite v prekúrených miestnostiach, bez dostatku pohybu a často sa prejedáme. Dôležitá je práve zmena životného štýlu.
 důchodci na kolech
Hýbte sa.       Pre ľudský organizmus je úplne zásadný pohyb. Zo začiatku stačia prechádzky v prírode, potom pridajte šport, ten ktorý Vás bude baviť. Výborným typom je behanie. Je zdravé a pritom skoro vôbec nič nestojí. Pozor ale na začiatok, to sa odporúča beh striedať s rýchlou chôdzou. Začíname rozhodne krátkymi úsekmi do piatich kilometrov, približne tak trikrát týždenne.
 
Sprcha z rána.          Ak tak už nerobíte, naučte sa každé ráno sprchovať. A na záver sprchovania striedajte teplú a studenú vodu. Posledných pár minút sa sprchujte minútu horúcou vodou a dvadsať sekúnd studenou. Povzbudíte a prekrvíte svoj lymfatický systém. Zrýchlite cirkuláciu krvi a detoxikujete organizmus.
 
Pestrá strava.           Veľmi dôležitá pre organizmus a jeho imunitný systém je strava bohatá na všetky dôležité zložky, ako sú, vitamíny, minerály a vláknina. Zaraďte do jedálnička viac ovocia a zeleniny a naopak vynechajte vyprážané jedlá, presladené pokrmy a znížte príjem mäsa a mliečnych výrobkov.
 papriky ve vodě
Veľa pite.      Dostatok tekutín a s ním spojený správny pitný režim je základným predpokladom pre zdravie a správny životný štýl. Vo vode sa rozpúšťajú prijímané živiny, pomáha regulovať telesnú teplotu a fungovanie tráviacich procesov. Navyše vyplavuje z tela usadzované škodlivé látky a zabezpečuje správne fungovanie organizmu. Priaznivo na organizmus pôsobí Matcha čaj, japonský mletý čaj, ktorý obsahuje aminokyselinu L-theanin, ktoré produkuje dopamín a serotonín, čo sú hormóny zlepšujúce náladu.