Fenomén plyšových zvieratiek tu je už asi od pradávna. Neboli to síce také vyspelé zvieratká s takých príjemný materiál. Boli upletené z kukurice, vyrezávané z dreva, alebo vytvárané z rôznych látok či koží. Avšak stále to boli miláčikovia detí a v mnohých prípadoch aj dospelých.
V dnešnej dobe tento trend nabral snáď gigantické rozmery. Na každé narodeniny, na každé meniny, dokonca na každé Vianoce je nevyhnutné, aby aspoň jedno plyšové zvieratko našlo opäť svoj domov v detskej izbe. Raz je to plyšový psík, niekedy hodvábny jednorožec, inokedy kozička.

gauč

Je dôležité vedieť povedať nie

Pokiaľ už aj vy patríte medzi tých šťastných ľudí, ktorí majú svoju posteľ zapratanú plyšovými hračkami a zvieratkami a nemáte už ani kde spať, myslím, že je ten pravý čas, ako skončiť túto horúčku. Pokiaľ vaše deti stále trvajú na novej a novej plyšové hračke, musíte si skrátka dupnúť a povedať, že stačilo. Ale môžete to urobiť aj nejakým kreatívnejší spôsobom napríklad, že vymyslíte nový koníček svojim deťom a odvrátite ich pozornosť od týchto plyšových obyvateľov a parazitov bytu.

plyšové hračky

Čo takto začať so stavebnicou?

Myslím, že v prípade zaplnenia bytu plyšovými hračkami je načase upriamiť detskú pozornosť na niečo oveľa kreatívnejšie. Napríklad začanite v nich prebúdzať tvorivosť Lego hračkami, ktoré sú jednak menšie, ale rôzne variabilnejšie ako plyšové hračky. Taktiež podporujú fantáziu detí, ich hravosť a taktiež tímovosť, pretože s týmito stavebnicami sa kamaráti veľmi radi hrajú. S plyšovými hračkami už asi menej.
Posledná rada na záver. Keď pôjdete s vaším dieťaťom najbližšie do hračkárstva, skúste bleskurýchle prebehnúť oddelenie s plyšovými hračkami a nedovoľte vášmu dieťaťu zastaviť sa. Môžete to urobiť tým, že porozprávate nejaký príbeh, čo ich čaká na druhej strane obchodu. Uvidíte ako s nadšením zabudnú na všetky plyšové hračky a prebudí sa v nich záujem o to, čo je aj vaším cieľom.