Každá nevesta, bez rozdielu veku, chce mať svoj svadobný deň najkrajší a aj ona chce byť najkrajšou nevestou, no zároveň všetko musí ladiť s jej osobnosťou, aby sa cítila vo „svojej koži“. Keďže aj móda pre nevesty sa mení a prichádzajú stále nové trendy v líčení aj v účesoch, francúzska spoločnosť prišla s nápadom dočasného bieleho tetovania.

tetování

Tetovanie namiesto šperkov

Ustriehnuť pravú mieru doplnkov a celkovej vizáže nevesty je niekedy dosť ťažké, ale chce to cit, aby nezanikli svadobné šaty či prstene a aby celkový dojem z nevesty lahodil oku. Nápad istej francúzskej spoločnosti istotne ocenia nevesty so sklonom k inovatívnemu prístupu k svadbe aj móde, a určite bude pre nich tým pravým osviežením ich veľkého dňa. Prišli totiž s nápadom bieleho tetovania, ktoré je možné použiť namiesto šperkov.

 

Podobnosť s hennou

Podstata je úplne rovnaká ako pri tetovaní kože v letnom období, napríklad zlaté tetovania, ktoré sa jednoducho nanášajú na pokožku. Tetovací vzor si priložíte na pokožku a pomocou vody alebo dlhším trením otlačíte na kožu na mieste, kam chcete. Vydržia vám asi dva až päť dní, bude to teda len dočasná ozdoba. Svadobné tetovanie je navrhnuté symbolicky v bielej farbe a tak veľmi pekne vynikne na opálenej pokožke. Nevesty si rady zdobia hlavne ruky, je to veľmi podobné tetovaniu hennou, ktoré si často nosíme z exotických dovoleniek a niektoré ženy využívajú aj tento spôsob zdobenia.

svatba

Romantické námety

S francúzskou firmou spolupracovali aj viacerí umelci, maliari, ktorí navrhli vzory s romantickým nádychom. Väčšinou ide o listy, kvety a často sa objavujú aj rôzne hviezdičky.
Spolu s kúpou tetovania vám pridajú aj návod, ako konkrétne si ich na ruky umiestniť, no môžete si vymyslieť aj svoj vlastný vzor. Obvyklým miestom aplikácie je predlaktie, z ktorého  plynulo prechádza až k prstenníku.
 
Obľúbené viac ako šperky
Tento nový trend sa medzi nevestami stretol so záujmom zrejme aj vďaka svojmu elegantne pôsobiacemu vzhľadu. Niektoré šperky sa k svadobným šatám nehodia a dokázali by celý výzor pokaziť. Toto biele tetovanie vnikne hlavne pri jednoduchých šatách, pretože je jemné, odev pekne doplní a šaty tak ešte viac vyzdvihne do popredia. Krok vedľa neurobíte ani výberom iných farieb, kontrast zlatého alebo strieborného dočasného tetovania potom treba zladiť aj s farbou ostatných doplnkov ako sú náušnice a obrúčky.