Slová klasika, ktoré donútia zmeniť Vašu tvár. Možno sa zasnívate, možno zaspomínate na šťastné chvíle, alebo sa pousmejete a s výrazom šťastia v tvári nemusíte už viac povedať ani slovo. Výraz povie za Vás všetko.
Šťastní sme viac menej všetci, len málokto z nás si to uvedomuje. Máme kde spať, máme si čo obliecť aj čo zjesť. Berieme to ako samozrejmosť, o ktorej ale iní ľudia len snívajú. Frfleme keď treba uvariť obed, čo by dali za to ľudia, ktorí na ten obed nemajú? Vadí nám počasie. Keď prší tak chceme teplo a keď je teplo tak túžime po chlade. Viete čo by dali za dážď v Afrike?…a za pár dní tepla ľudia, ktorí mrznú v severných častiach zemegule?
horský klid
Deň blbec.
Každý z nás má občas deň blbec, ale v poslednej dobe ho má čím ďalej tým viac a viac ľudí naraz. Všetko nám vadí, nič nás nebaví a nič sa nám nedarí. Svoju náladu prenesieme chtiac – nechtiac aj na iných ľudí. Pritom na zlepšenie nálady nám postačí keď sa nám medzi nohy zamotá malé šteňa, alebo sa na nás usmeje malé dieťa. Stačí tak málo aby sme zmenili svoj deň blbec. Stačí sa len tešiť z maličkostí.
roztomilé štěně
Hygge.
Pocit šťastia je pre našu existenciu dôležitý. Niečo o tom, ako si šťastie udržať nájdete aj na. Dáni – jeden z najšťastnejších národov na svete, majú na šťastie výraz: hygge. Nejde ani tak o samotný pocit šťastia, ale o vychutnanie si prítomnosti, okamihu, ktorý práve prežívame. Či už sme s priateľmi, alebo trávime čas osamote a spoločnosť nám robí len západ slnka za horami. Hygge je stav vedomia – pokoj, kľud, žiaden stres,…nič iné len Vy a pohoda. Podobné stavy možno máte pri rannej káve, ktorú si veľa z nás dopraje skôr než vstanú ostatní členovia rodiny. Máme chvíľu len a len pre seba a vychutnávame si ju celou svojou bytosťou.
Doprajte si takýchto chvíľ viac počas dňa, vychutnajte si viac momentov, ktoré Vás stretnú a ani sa nenazdáte, bude Váš život o poznanie šťastnejší.