1.      Vhodnejšie prostredie pre domácich maznáčikov
Je síce pravda, že malej čivave alebo staršiemu menej aktívnemu psíkovi skutočne stačí pelech, krmivo a zopár prechádzok za deň – môže teda bývať aj na byte. Lenže taký veľký pes ako je nemecký ovčiak predsa nebude trpieť za dverami bytu, zatiaľ čo susedov maltezák si užíva slniečka na dvore. Nie je správne väzniť našich miláčikov vo vnútri, sú to predsa len živé tvory milujúce prírodu. Na dome majú možnosť naučiť sa strážiť dom a vás, ako aj plne využiť ich zmysly pri objavovaní vonkajška. Nie nadarmo sa hovorí, že pes vidí nosom – jeho čuch je mnohonásobne vyvinutejší než ten náš. Psy zaujímajú rôzne pachy a zvuky a na dvore ich majú určite viacej než v uzavretom priestore bytu. Doprajte teda šťastie aj vášmu strážcovi rodiny !

dekorace

2.      Krásny dvor
Ako každý dom aj ten váš stojí na pozemku, ktorý si už zveľadíte sami podľa vašich predstáv. Pochopiteľne bude s ním trocha práce a neoddeliteľnou súčasťou celého projektu budú aj vyššie výdavky. Všetko to k domu skrátka patrí, lenže výsledný efekt bude nielen okúzľujúci, ale budete na seba nepochybne hrdí. Väčšina ľudí sa dokonca práve na tieto činností teší, všetko si naaranžujú podľa svojho gusta a pýšia sa prenádherným výsledkom. Na dvore nemusíte mať len okrasnú záhradku s excelentne pokoseným trávnikom. Máte jedinečnú možnosť  začať pestovať domácu zeleninu a ovocie. Ďalej si ako majiteľ domu môžete dopriať relax v novopostavenom bazéne alebo drevenom altánku – možností ako si spríjemniť život je neúrekom.

pes

3.      Zabavte deti
Dom je vhodným bývaním hlavne pre rodiny s deťmi. Na dvore sa dokážu do sýtosti vyblázniť a vy tak máte nárok na oddych. Deti si tu rýchlo prídu na svoje a už nikde inde sa nebudú cítiť lepšie ako doma. Ak vlastníte pozemok väčších rozmerov a bazén už máte, prečo nepostaviť aj malý domček pre deti, napríklad na strome ? Niektorí dokonca vlastnia aj menšie ihrisko, kde deti dokážu stráviť pokojne aj celý deň. Využite kreativitu a splňte vašim deťom sen.

vila snů

4.      Zbohom otravní susedia
Tisícky ľudí môže potvrdiť, že bývanie v byte nie je jednoduché, obzvlášť ak narazíte na nesprávnych susedov. Vedia vám pekne znepríjemniť deň alebo aj celý váš život. Spoznali ste už navonok milé babičky, ktoré dokážu rozniesť klebety po celom paneláku behom niekoľkých minút ? Alebo suseda, večného kutila, ktorý nezastaviteľne vŕta a prerába už od siedmej ráno a keď nie, jeho manželka drsne vyklepáva nedeľné rezne na obed ? Niekedy je to síce len drobný hluk, inokedy je to zvuk, ktorý už ďalej nemôžete vystáť. Dá sa teda s určitosťou povedať, že takýchto ľudí sa radšej vyvarujeme a máme na to pádny dôvod. Ak chcete súkromie a pokoj, nie je ďalej nad čím rozmýšľať !