Keď som nemala deti, nevedela som si predstaviť, že budem niekedy matkou. Viete, ak chcete mať niekedy deti, aj tak si neviete predstaviť, že budete matkou. Nikdy sa to nedozviete, dokým sa ňou nestanete a je to jednoducho tak. Ja som nikdy ani nepomyslela na to, že budem mama. A nikdy som ani nepomyslela na to, akou budem raz matkou. Je jasné, že všetko, čo ste dovtedy poznali, sa úplne zmení a nech sa deje čokoľvek, nakoniec je to zvláštne. Aj keď si myslíte, že sa žiadna zmena neudeje, nakoniec sa celý váš život otočí na ruby, keď sa vám narodí dieťatko. Mne sa zmenilo aj to, čo by som nikdy nečakala.

zábradlí na balkon

Zrazu bolo moje dieťa úplnou prioritou. Moje dieťa to bolo mojou alfou a omegou, jednoducho všetkým na svete, zrazu sa všetky veci spojili a vytvorili jeden celok, ktorý sa spojil v mojom úžasnom malom poklade. Keď však trochu moje dieťa vyrástlo, uvedomila som si, že sa musím veľmi starať o jeho bezpečnosť. Presťahovali sme sa do nového bytu na desiatom poschodí, takže bolo jasné, že bezpečnosť musí byť prvoradá. Preto som chcela, aby sme mali v byte naozaj kvalitné zabradlie na balkon.

balkony
 
Viete, aj keď si myslíte, že nebudete úzkostlivý rodič, vždy sa stane niečo, vďaka čomu sa ním môžete stať, pretože aj keď sa o svoje dieťa staráte naozaj veľmi kvalitne, je to len na vás, ako sa postavíte k bezpečnosti a k jeho výchove. Ja som sa bohužiaľ stala presne tou úzkostlivou matkou, bála som sa toho, že sa udrie a že urobí niečo, čo mu ublíži. Viete, bolo to možno smiešne, ale naozaj som sa bála aj dať ho do škôlky. To je však už asi pre nejakého rodičovského psychológa, pretože nebáť sa o svoje dieťa tak úzkostlivo, to chce naozaj veľmi veľa práce. Takže musíte urobiť všetko preto, aby ste taký neboli. A to hovorím z vlastnej skúsenosti, je to jednoducho tak. Nebuďte ako ja a tešte sa zo svojho dieťaťa.