Došli vám čistiace prostriedky? Alebo len nechcete vo svojej domácnosti používať prípravky s chémiou? Tak potom vyskúšajte nasledovné triky.

koupelna
 
Šampón na vlasy
 
Klasický šampón využijete na vyčistenie kachličiek, umývadla, alebo vane. Keďže tieto prípravky obsahujú všetko čo naše vlasy zbaví nečistôt a mastnoty, budú rovnako fungovať aj na znečistené, alebo zalepené časti kúpeľne. Navyše môžete spojiť príjemné s užitočným. Na roh vane si umiestnite hubku, ktorú budete používať len v kombinácií so šampónom. Popri sprchovaní kvapnite zopár kvapiek na seba, zopár na hubku a vyčistite kachličky a aj vaňu.
 
Zubná pasta
 
Batérie, kohútiky, odpadové mriežky vo vani a umývadle, držiaky na uteráky, alebo sprcha.  Všetko, čo je vyrobené z chrómu, môžete vyčistiť pomocou obyčajnej zubnej pasty. Takmer všetky obsahujú abrazívnu zložku, ktorá má silný čistiaci efekt. Áno, bohužiaľ aj takúto chémiu si aplikujeme na naše zuby. Pasta je však zároveň dostatočne jemný prípravok, takže sa nemusíme obávať akéhokoľvek poškodenia kúpeľňových komponentov. Naneste trošku pasty na handričku a vyleštite s ňou všetko čo sa v kúpeľni leskne.
 
Vodka
 
Vodka sa nemusí iba piť, aj keď ide o asi najlepšie využitie tohto produktu. Kvapku či dve však môžete obetovať aj pre svoju kúpeľňu. Vodka zmiešané s vodou pôsobí ako silný dezinfekčný účinok. Nemusíte ho používať na podlahy, alebo záchodovú misu, pretože to by bola naozaj trochu škoda. Je však výborným riešením na predmety, ktoré prichádzajú do kontaktu s našim telom. Hovoríme napríklad o zubných kefkách, alebo špongii na umývanie. Tieto veci ponorte na niekoľko minút do vody s vodkou a máte čisto. Zubnú kefku môžete takto dokladať pokojne aj po každom umývaní zubov. Raz za tri dni, vodu vymeňte.

ústní voda
 
Ústna voda
 
Podobne ako vodka pôsobí aj  ústna voda. Musí však obsahovať alkohol. Vydezinfikovať ňou môžete všetko, čo potrebujete. Najvhodnejšia je ale na podobné predmety ako pri vodke. Pokiaľ by ste však boli už veľmi zúfalí a nemali čím vyčistiť umývadlo, alebo záchodovú dosku, pokojne použite ústnu vodu.