Prečo sa vlasová pokožka stáva v zime šupinatá?
Nedostatok vlhkosti počas chladných zimných mesiacov spôsobuje, že vaša pokožka hlavy je suchá, čo sa stáva príčinou hlavných problémov, ako sú lupiny a podráždenie pokožky hlavy, čo zhoršuje potrebu škrabania. Všetky tieto kombinácie môžu viesť k pádu vlasov.

vlasy

Recept na lupiny
Pravá starostlivosť o vlasy vám pomôže ľahko zvládnuť všetky tieto problémy. V mnohých prípadoch môžete použiť dobré domáce prostriedky. Pre šupinatú pokožku hlavy si pripravte dve polievkové lyžice kokosového oleja a jednu čajovú lyžičku citrónovej šťavy. Olej trochu zahrejte a potom premiešajte v citrónovej šťave. Aplikujte túto zmes na pokožku hlavy a jemne vmasírujte. Nechajte päť hodín pôsobiť a potom umyte. Tento postup opakujte každý týždeň.
Tip: Zvlhčujte vlasy, aby ste zabránili šupinatému pokožke hlavy.

Ktorý je najlepší olej na zimnú starostlivosť o vlasy?
Vyživovanie vlasovej pokožky hlavy by malo byť základným prvkom vašej starostlivosti o vlasy v zime. Aj keď si môžete vybrať z množstva vlasových olejov dostupných na trhu, veľa odborníkov verí v návrat k základom. Olivový olej udržuje pokožku hlavy zvlhčenú a poskytuje výživu vlasovým folikulom. Postup je jednoduchý. V miske zahrejte dostatok olivového oleja na pokrytie vlasov a vlasovej pokožky. Znova sa uistite, že nie je príliš horúci pre pokožku hlavy.
Pre perfektnú zimnú starostlivosť o vlasy, nevystavujte vlasy na slnku po olejovaní vlasov. Teplo bude mať nepriaznivý vplyv na naolejované pramene a suché počasie vytvrdzuje vlasové vlákna. V ideálnom prípade stačí zostať vo vnútorných priestoroch.

olej

Ako často môžem použiť stylingové prostriedky pre lepšiu zimnú starostlivosť o vlasy?
Počas zimných mesiacov  znamená starostlivosť o vaše vlasy aj to, aby sa nevystavovali prílišnému teplu z nástrojov, ako sú sušiče vlasov, kulmy, žehličky či natáčky. Tie budú vlasy robiť ešte viac krehkými až dôjde k ich nadmernému vypadávaniu. V zime sa odporúča prirodzene vysušiť vlasy.
Ak budete musieť príležitostne používať stylingové nástroje, pred použitím nástroja sa uistite, že používate ochranný krém odolný voči teplu. Môžete tiež investovať do dobrého spreja na ochranu pred teplom alebo do kondicionéra.
Tip: Počas zimy sa snažte minimalizovať používanie nástrojov, ktoré zahrievajú vlasy.