Tričko je azda najzákladnejším prvkom každého šatníka, respektíve v našich skriniach sa nachádza minimálne niekoľko kusov. Navyše poskytuje veľa variácií a typov, či už vravíme o strihu, farbe alebo potlači, každému z nás ponúka originálny štýl a možnosť nosenia k rôznorodým aktivitám a podujatiam.Dve tmavé tričká, šablóny.png

  • Móda sa už stihla tisíckrát zmeniť a dokonca vrátiť, avšak štýlové tričká bez potlače sú v móde už od 50-tych rokov minulého storočia a ich kurz rozhodne neklesá.

K jedným z najoceniteľnejších vlastností tričiek sa radí ich univerzálnosť a v istom smere jednoduchosť, či už vravíme o ich komfortnom obliekaní a nosení, každodennom využití alebo pomerne ľahkom výbere.
Takisto dokážu byť výrazným imidžovým prvkom, ktorý viditeľne nakopne váš štýl vhodným smerom a tričko je možné efektívne kombinovať aj s ostatnými prvkami odevov. Pre pánov je napr. ideálna kombinácia biele tričko-rifle, a tento štýl sa dá obohatiť ešte koženou bundou (alá James Dean), príp. otvoreným svetrom.
A samozrejme v tričku sa cítime hlavne pohodlne, či už vravíme o letnom počasí alebo naopak jeho využití ako základnej vrstvy, na ktorú začneme kopiť všetko ostatné počas chladnejších dní. Nevraviac o tom, že na výber nie sú iba typy s krátkymi rukávmi, ale častokrát je vidieť i tie s dlhými. Práve tento druhý typ je vhodnejší do jesenného počasia, najmä ak si pod neho dáme ešte tielko. Získame tým ľahký a pohodlný, avšak dostatočne zatepľujúci odev. A opomenúť samozrejme nemôžme praktické a zároveň elegantné polokošele.Biele tričká, šablóny.png
Ale nie každý vsadí iba na vhodný strih alebo farbu. Pod vizuálnu stránku tričiek sa výraznou mierou dokáže podpísať ich potlač, ktorá môže zahŕňať skutočne najrôznejšie motívy, či už vravíme o vtipných vzoroch alebo tých odkazujúcich na istú pamätnú udalosť, na celebrity, kapely, videohry, politiku, apod.