Milujeme, keď je naše prádlo čisté a voňavé, ale koľkí z nás obľubujú pranie a sušenie? Veľmi veľa asi nie, nemáme pravdu? Hlavne vešanie prádla je pre mnohých ľudí naozaj obrovská otrava. Práve z toho dôvodu sa mnohí ľudia prikláňajú ku kúpe sušičky na prádlo. Ak nad tým uvežujete aj vy, viete, aké sú jej výhody a nevýhody?

ramínka
 
Ušetríte veľké množstvo času a energie
To je jedna z hlavných výhod, keď sa rozhodnete sušiť prádlo v sušičke. Je naozaj jednoduché, hodiť prádlo z práčky rovno do sušičky, nastaviť program, a potom ho len poskladať. Sušička vám prádlo vysuší naozaj rýchlo, no máloktorí ľudia vedia, že prádlo už väčšinou nepotrebujete žehliť. Keď ho ešte teplé vytiahnete zo sušičky, povystierate a poskladáte, žehlenie už naozaj úplne stratí význam. Narozdiel od sušení prádla na sušiaku, kedy ho musíte ožehliť či chcete, alebo nechcete.
 
Prádlo je úžasne mäkké
Keď necháte uteráky vysušiť len tak na obyčajnom sušiaku, sú veľmi tvrdé a vždy, keď sa nimi utierate, vám poriadne podráždia pokožku. Naopak, keď vytiahnete uteráky zo sušičky, sú úžasne mäkké. To platí aj pri rifľovine, ktorá je na tele naozaj poddajná a príjemná. To jednoznačne nezažijete, keď budete sušiť klasickým spôsobom.
 
Finančne náročné
Nevýhodou sušičky je, že neušetríte. Možno už nie sú také drahé, ako v minulosti, no energie vám míňajú stále. Z tohto uhla pohľadu je určite lepšie počkať, kým sa prádlo vysuší klasicky. Okrem toho sušičky prádla vysušujú aj vzduch navôkol. No keď sa na to pozrieme z druhého uhla pohľadu, sušenie v domácnosti na sušiakoch a radiátoroch zase zvyšuje vlhkosť a často sa na mokré prádlo chytajú rôzne baktérie, roztoče a plesne.

pračky
 
Či už sa rozhodnete pre kúpu sušičky, alebo nie, je dôležité, aby ste si obe rozhodnutia naozaj veľmi dobre premysleli. Nemôžete niečo kupovať unáhlene, no nemôžete to ani unáhlene odsúdiť.