Pokiaľ holdujete aktivite s názvom rybolov, tento článok je zameraný na Vás a dúfam, že oceníte určité vety i ponuku, s ktorou sa chcem s Vami podeliť.
Existujú však rôzne druhy rýb a napríklad takí kapry obľúbujú rôznu „vegetariánsku“ zmes, na nástrahu v podobe živých rybiek ich zrejme nenalákate. Ako rybár to však určite viete. A ako rybár máte zrejme záujem aj o chytenie dravcov.

velká ryba

Lovenie dravých rýb
V tomto prípade teda musíme využiť iné lákadlá, nástrahy, či pomôcky. Aj tu máme na výber rôzne varianty. Môže nám pomôcť tá klasika, ktorá nás výjde lacnejšie. Áno, staré dobré plandavky. Dnes si môžeme lacno vybrať i z výberov, ktoré nám poskytujú e-shopy. Preto môžeme navštíviť napríklad ponuku https://www.rp-tornado.sk/.

Účinná, efektívna, no pritom lacná klasika
Tieto produkty nás výjdu 5 Euro. Tie drahšie alternatívy v podobe prívlačových nástrah cca 26 Euro. Plandavky nás vyjdu o 20 Euro menej. Nejde síce o takú dokonalú podobu „živých rybiek“, no tú základnú podstatu spĺňajú. Ide o typ nástrahy, ktorá je v podstate háčikom, no s premysleným spracovaním a dizajnom. Ich vzhľad a tvar totiž dôsledne pripomína malú rybku. Takým štýlom sa vo vode aj pohybujú a čo je dôležité- práve kvôli tomu na seba prilákajú tie dravé ryby, ako napríklad šťuku. Tie sa ľahko nechajú pomýliť takýmto tvarom i plachtením. Bez ďalších zbytočných prísad sa po „koristi“ reflexívne rozbehnú, no zostanú prekvapené. „Korisť“ nepožujú, miesto toho sa nachytia na háčik.

výlov

Vám už zostáva iba jediné. Spokojne ťahať, až kým dravca nevytiahnete. Takže skutočne vravíme o takej účinnej, finančne nenáročnej, zato však efektívnej klasike a užitočnej pomôcke pri rybolove. Ešte stále sú v mnohých obchodoch na výber a na popularite nestrácajú. Hlavne vďaka svojej jednoduchosti, no pritom účinnosti.