Sklamane a rezignovane si vzdychneme, otočíme sa a povieme si, že vyvetráme neskôr.
Prečo máme tak radi kvety na oknách? Nuž, táto otázka je najčastejšie smerovaná na ženy, manželky, partnerky. Naozaj, prečo musia byť na oknách kvety? Pre mužov je to vec nepochopiteľná a veľmi prekážajúca. Poďme sa skúsiť objektívne pozrieť na túto problematiku a možno dôjsť k nejakému kompromisu, ktorý pomôže vyriešiť tento večný spor názorov.

okno

Kvety sú krásne

Toto je veľmi závažný argument. Kvety sú krásne a chceme, aby naša domácnosť bola krásna. Takže je len logickým riešením, ak sa niekto snaží skrášliť priestor svojho bývania tým, že poukladá kvety a kvetináče tam, kde je to len možné. A najčastejšie sa jedná o rôzne police, skrinky, ale najmä tie nešťastné parapetné dosky našich okien. Ale je to naozaj až taký problém? Skúsme sa na to pozrieť tak, že krása niečo stojí. V tomto prípade nás stojí naše pohodlie. No tak čo! Skrátka budeme vetrať tak, že poskladáme niekoľko kvetináčov z parapetnej dosky na chvíľu na zem alebo na stôl. Je to naozaj až taký problém? Vôbec nie. Je to len naša lenivosť.

květiny

Čo tak skúsiť nájsť iné miesto pre kvety?

Tu sa nám núka druhá stránka kompromisu. Naozaj je nevyhnutné ukladať kvety na parapet? Nie je to už len automatická a absolútne nepremyslená zvyklosť, ktorá môže vyzerať úplne inak? Áno, sme naučení kvety automaticky dávať na parapetné dosky. Až potom sa zamyslíme, kde dať ďalšie kvety, keď už máme všetky parapety obsadené. Podľa názoru niektorých múdrych ľudí však kvety vyzerajú oveľa krajšie na iných miestach. Napríklad môžeme kvety ukladať na špeciálne predpripravené stojany. Alebo čo tak zavesiť kvety pred okno? Viditeľný bude zvonku krásne a odstráni sa problém jeho uloženia na parapetnú dosku. A čo tak urobiť si jednu celú stenu spôsobom, že ju vyložíme kvetináčmi a rôznymi visiacimi rastlinami? Hotová džungľa. Ale estetická.
Možností je veľa. Záleží len na našej kreatívnosti a ochote, ako vytvoriť kompromis tam, kde sú zaužívané hádky.