Na internetové pripojenie sme si zvykli do takej miery, že si už možno ani neuvedomujeme, aké výhody nám za svoju dobu prinieslo. Konkrétne od doby, kedy je už k internetu pripojená väčšina populácie a vznikli milióny webov, zaujímavých blogov, ale aj niekoľko služieb, ktoré sú dnes už našťastie dostupné online.

muž s notebookom

A práve službám sa v tomto článku budeme venovať bližšie. Je totiž nespornou výhodou, keď dnes akýkoľvek problém a požiadavku dokážeme vybaviť pár kliknutiami. Vlastne vďaka internetu nájdeme odpoveď na našu konkrétnu požiadavku a prehľadným spôsobom si dokážeme objednať adekvátnu službu. Nielen v podobe bežného servisu, nákupov a podobne, ale aj v prípade, ak potrebujeme právnu radu alebo ak chceme zveriť právne náležitosti do rúk skúseným advokátom. V prípade živnostníkov a obchodných spoločností tým môžeme myslieť hlavne register partnerov verejného sektora Lglegal.sk, ktorého povinnosť je platná o 1.januára 2017.

  • Platí pre fyzické a právnické osoby, ktoré poberajú alebo plánujú poberať finančné prostriedky od štátu či verejných sektorov.
  • Na konkrétny podiel majú od 1.1.2017 nárok len subjekty, čo sú zapísané, resp. zaregistrované v tomto registri.

právnik, advokát

Internet a možnosť využívať dostupné služby tak vo veľkej miere ocenia najmä živnostníci, podnikatelia a obchodné spoločnosti. Prakticky ten, kto podnikal už povedzme v 90-tych rokoch bol s najväčšou pravdepodobnosťou online, pretože internetový svet prináša svoje benefity už od minulého storočia a dokážu z nich ťažiť hlavne ľudia, ktorí majú špecifické, individuálne plány a predstavy. Je známe, že ak bol v minulom storočí niekto pripojený, boli to práve živnostníci a obchodné spoločnosti.

A doba sa vyvíja. Tým pádom sú aj nároky na podnikateľov náročnejšie, čím existuje asi ešte desaťnásobne viac dôvodov, prečo by k svojim aktivitám mali používať pripojenie na rôzne weby, sociálne siete a takisto na dostupné advokátske služby, ktoré im poradia s potrebnými náležitosťami.