Ružová voda – chápaná ako voda z ruží, nie voda ružovej farby, je výborný prírodný produkt, ktorý nám veľmi spoľahlivo a dôkladne dokáže pomôcť v boju proti nedokonalostiam pleti, ale aj osviežiť a zlepšiť náš vzhľad a krásu ako takú. Kto by už neprijal takúto lacnú a osviežujúcu prírodnú vôňu a takzvaný „všeliek“ krásy? Vyrobiť si ju môžete aj sami doma, navyše to vôbec nie je zložité. Prečo sa však oplatí ju mať vždy po ruke?

růže.jpg

Regeneruje, hydratuje, osviežuje, zlepšuje kvalitu pleti, ale aj fixuje make-up a navyše – priam božsky vonia! Takáto prírodná ružová voda sa dá kúpiť v obchodoch, vtedy však nikdy nemáme úplnú istotu, ako bol produkt ktorý sme si kúpili skutočne vyrobený, ak si ho však vyrobíte sami doma, nie len že ušetríte, ale máte aj istotu, že vami vyrobený produkt je 100% z prísad, o ktorých viete a sami ste sa pre ne rozhodli!
V tomto období, kedy sa z jari stáva leto je tá najvhodnejšia chvíľa aby ste si ju vyrobili aj sami doma. Je to veľmi jednoduché tak, ako procesne aj časovo. Jediné čo na to budete potrebovať je destilovaná voda, sklená nádoba a za hrsť lupeňov z ruží.
Ako si ju vyrobiť doma?

  • Natrhajte si väčšie množstvo ružových lupeňov
  • Opláchnite ich pod chladnou vodou
  • Dajte si zovrieť destilovanú vodu
  • Lupene vložte do sklenenej nádoby a zalejte ich vriacou vodou
  • Túto zmes vody a lúhujúcich sa lupeňov nechajte lúhovať pod pokrývkou, dokedy voda úplne nevychladne

květiny.jpg
Takto pripravenú ružovú vodu uskladňujte v sklenenej nádobe, a nanášajte na pleť vatovými tampónmi. Ak máte doma starý, sklenený sprej, alebo voňavku, ktorá sa dá otvoriť, odporúčam vám ju vyčistiť a preliať vodu doň, ružová voda v rozprašovači je veľmi praktická a môžete sa ňou osviežiť takmer kdekoľvek! Veľmi dobre vám padne, keď sa počas teplých letných dní budete môcť celá osviežiť voňavou vodou ktorá prispieva vašej kráse!