Každá žena chce byť krásna a. Nemusia byť len umelé nechty aby boli pekné. Veľa žien vsadí na prirodzenost ale ako sa o ne starať abo boli krásne? Predstavím Vám pár rád ako na to.

Tak ako aj vlasy aj nechty pozostávajú z keratínu. Preto sa treba o ne dôkladne starať. V končekoch prstov máme velké množstvo nervových zakončení, ktoré nám umožňujú hmat. Zdravé nechty by mali byť pevné, hladké a sfarbené do ružova.
sedmikráska v ruce

Nechty by sa mali strihať čo najmenej, ale za to pilníkovaťjedným smerom každy deň je to šetrný spôsob úpravy nechtov. Strihaním sa nechty môžu lámať. Tak ako ruky aj nechty treba natierať krémom po každom umytí. Kožtička na nechtoch by sa nemala strihať, treba ju len zatláčať nie násilím. Na spevnenie nechtov je dobré používať ricínový olej – najlepšie je niekoľko krat do týždňa pred spaním jemne ponatierať ricínový olej na okolie nechtov a nechať pôsobiť. Mydlá z obsahom alkoholu vysušujú nechty a tak isto aj pokožku takže tým by ste sa mali vyhnúť. Zádery na nechtoch sú dosť nepríjemná záležitosť, vtedy si zader vydezinfikujte a potrite čajovníkovým olejom. Práca s čistiacimi prostriedkami nechtom neprospieva a preto si vzdy nasaďte gumené rukavice. Lak na nechtoch chráni proti plesniam, ale čo najmenej nechty odlakúvajte. V zime je dobré používať rukavice, nechty sú chránené pred chladom. Neobhrýzajte si nechty ani koštičku v okolí nechtov môže to spôsobiť nepríjemnú ifekciu.

lakování nehtů

Nechty na nohách si tiež zaslúžia svoju starostlivosť. Nestrihajte ich nožničkami, ale použite radšej klieštiky. Nechty na nohách rastú pomalšie a sú pevnejšie. Najlepšie je ich strihať po sprchovaní, vtedy sú nechty mäkšie. Na úpravu s pilníkom počkajte kým nechty uschnú, mohli by ste ich poškodiť. Tak ako aj na nechty na rukaách používajte podkladový lak, aby ste nechty chránili.

Štiepenie a lúpanie nechtov býva následkom stresu, doprajte si relax a oddych na odbúranie streru. Taktiež cvičenie pomáha od odbúrania napatia v tele.