Často krát v mediach počujete ako sa na Ukrajine bojuje vo veľkom. Práve toto spôsobuje Že Ukrajinci bojujú za to aby mali aspoň nejakú tú ekonomiku , a zatiaľ sa im to nepodarilo. Preto väčšina s nich prichádza na naše územie stým že si prídu k nám zarobiť. Zatiaľ  čo u nich je zárobok 250 € , pre nich je to málo. Preto sa vybrali k nám  aby si zarobili viac veď predsa 550 € je pre nich v Ukrajine dosť.
krásná Bratislava


 Veď porovnajme si to z ostatnými krajinami. Zatiaľ čo mi máme minimálnu hodinovú mzdu 3 € a to nie všade , Anglicku je hodinová mzda 7-11 € na hodinu a podobne ako Angličania to majú aj v Rakúsku. Ale na Ukrajine majú len mzdu 1.50 , čo si myslím že je málo na dnešnú dobu pretože s toho môžu len zaplatiť mesačné poplatky a na nič iné im neostane . Niektorý nemajú z vojnou nič spoločné tak sa vybrali do najbližších štátov kde si môžu zarobiť a uživiť si tak svoju rodinu. Samozrejme že aj na Slovensko prišli. Veď keď si to prepočítané , tak stále sa im oplatí pracovať tu ako doma na Ukrajine .


Ale to nie sú len Ukrajinci jediný , čo som prišli za prácou. Máme u nás na Slovensku aj Rumunou , Srbov a trochu aj pracovníkov z Maďarska. Nechcem tým to nikoho odcudzovať , ale práve preto je u nás na Slovensku nezamestnanosť , pretože ľudia z takýchto krajín nám berú prácu a nám nič neostáva a sedieť doma a hľadať si prácu ktorú aj tak nenájdeme pretože zamestnávatelia si nájmu lacnú pracovnú silu , ktorá im bude robiť aj za minimálnu mzdu a stále sa im to oplatí.
peniaze a čas
Presne  to funguje a fungovať ešte bude. My stým neurobíme nič , pretože sú chytrejší ako my , dokážu sa naučiť náš jazyk behom chvíľky a za par mesiacov sa s týchto občanov stanú vedúci a z vedúcich možno riaditelia a potom budeme my ty čo budú pracovať na tých ktorý sem pricestovali za prácou .

 


Možno to nefunguje všade ale jednej firme to funguje určite. Takýchto občanov je ich tam viac a práve títo by mali mať menšiu mzdu ako Slovák , pretože je hanbou aby oni mali zarobené viac ako domáci .