„Som v poriadku s Danielom,“ povedal Verstappen po pretekoch. „Ja a Max milujem preteky, to je v pohode, bolo to na hranici,“ povedal Ricciardo.
Zdá sa, že vzťah medzi týmito dvoma štátmi je v poriadku – ale môže to trvať? Pozrieme sa na jeden pozoruhodný team-mate zamotaný duel a čo sa stalo ďalej.

formule

Sebastian Vettel a Mark Webber, Turecko 2010
Musíme si sadnúť s oboma vodičmi a uistiť sa, že sa to nikdy nestane. „
Musí cítiť deja vu celý tím Red Bull Christiana Hornera, keď sa pred osem rokmi zrazili dvaja jeho predchádzajúci jazdci počas pretekov.
V roku 2010 boli Sebastian Vettel a Mark Webber tímy Red Bull, ale ich vzťah sa zhoršil, keď sa zrazili na tureckej Grand Prix – jazdili v priamom smere ako Verstappen a Ricciardo – bolo jasné, že skončia ako prvý dvaja na konečnom výsledku.

Čo sa stalo ďalej?
Horner pozval dvoch vodičov do svojho domu na noc karaoke a na gitaru v nádeji, že by priniesla harmóniu medzi súperiacimi spoluhráčmi. Avšak, zatiaľ čo sa vyvinulo nepokojné prímerie, veci by nikdy neboli rovnaké.
V tom čase ani jeden by nebol vyhral svetový titul.
Rýchlo vpred do roku 2013 a Vettel – teraz s tromi titulmi majstrovstiev sveta – skvele ignoroval inštrukciu „multi 21“, aby neprešiel cez Webbera na Malajskej Grand Prix a nechal Austrálčana vyhrať.
Namiesto toho nemec povedal v tímovom rádu: „Mark je príliš pomalý, prosím nech sa uhne.“ Potom vzal veci do vlastných rúk a prekonal svoju cestu okolo Webbera a vyhlásil víťazstvo.

závod

Nejako to skončilo tým, že Webber kráčal jedným smerom a Vettel ukazoval k svojej hlave, naznačujúc, že niekto mal voľnú skrutku
Ich čas kamarátstva skončil v tom roku, keď Webber – s prázdnymi rukami a dezilúziou – odišiel z F1.
Podobných kolízii bolo v histórii Formuly 1 niekoľko, no je potrebné s tým počítať, hlavne začiatoční pretekári by sa s tým mali zmieriť, že je to šport nielen tímový ale sú to preteky jednotlivcov.