Dve kolesá. V tomto prípade myslím starého pionera. Ale dá sa použiť čokoľvek, čo má dve kolesá a už sa budete vymykať z ideálov všetkých ostatných ľudí. Možno vás budú odsudzovať, obdivovať alebo sa o vás strachovať. Ľudia sú všelijakí, možno sa stretnete so závisťou, nenávisťou, láskou?! Je to len na danom človeku. My ho poďme spoločne trochu poobdivovať, nech sa má z čoho tešiť, hoci sám je veľmi skromný. 

cedule

Na takéto dobrodružstvo sa odhodlal jeden mladý muž z okolia Zlatých Moraviec. Volá sa Rudolf Tisovský. Študuje na Slovenskej technickej univerzite a cez prázdniny sa vyberie na potulky po svete. Svoje cesty si dôkladne plánuje, aby ho nepredpokladané udalosti príliš nezdržali a on sa bezpečne dostavil do cieľa svojej cesty.  Hoci o svojich cieľoch nerád hovorí, sám priznal, že tohtoročný výlet je jeho posledným takýmto výletom (ide preč na celých 70-75 dní, čo je poriadna odvaha), pretože potom sa mu už prázdniny končia a začne mu ozajstný život. Sľúbil však, že sa bude na pioneri voziť po víkendoch, pretože je to už súčasť jeho života. Tohtoročný výlet chce zmestiť do 2000 €, čo keď si tak zoberieme je dosť málo oproti našim týždňovým dovolenkám. A vraj najradšej by bol, keby to bolo len 1500 €, tak mu držíme palce, aby sa mu to podarilo. Zatiaľ sa však chystá na toto dobrodružstvo SÁM.

směry

Poriadna odvaha čo poviete?

Nedávno sa dokonca zúčastnil rozhovoru v Rádiu Slovensko, kde porozprával o svojich dlhých a inšpiratívnych cestách, ale aj o svojich plánoch. Tento rozhovor si viete vypočuť aj v archíve Rádia Slovensko. Rudko je však veľmi skromný a tvrdí, že nič výnimočné nerobí iba cestuje. Robí to, čo ho baví. Odkaz pre všetky dámy znie, že tento dobrodruh je ešte stále slobodný. Tak sa chcete vydať na dobrodružstvo celým svojim životom, myslím, že tento muž je ten pravý. Rozhodne nudiť sa s ním nebudete.