Balkón je časť bytu, ktorú vidia všetci susedia, no a aj všetci okoloidúci. Preto je dobré, ak z neho vieme urobiť naozaj krásne miesto. Balkón je samozrejme aj priestorom, ktorý slúži na náš vlastný odpočinok. V rušnom meste na ňom vieme vytvoriť oázu pokoja plnú zelene. Ak práve premýšľate nad tým svojim balkónom a neviete ktorým smerom sa uberať, máme pre vás jeden tip. Vyskúšajte sklenené zábradlie.

 skleněné zábradlí terasy

Sklo pôsobí veľmi čistým dojmom. Navyše je moderné a dokáže ozvláštniť aj ten najnehostinnejší priestor. Jeho obrovskou výhodou je totiž to, že cez neho prejdú všetky slnečné lúče, takže takýto priestor pôsobí opticky omnoho väčšie a celkovo príjemnejšie. Sklenené zábradlie je preto výborným riešením aj pre malé balkóny, ktoré chcete takpovediac otvoriť a na oko zväčšiť.
zábradlí ze skla na balkoně

Ak po takomto netradičnom zábradlí túžite , avšak bývate na prízemí, asi vás odrádza otázka bezpečia. Nemajte obavy pretože takéto sklá nie sú len tak obyčajné. Sú vyrobené zo špeciálneho skla, ktoré je omnoho pevnejšie a teda i bezpečnejšie.

 

Možno zvažujete aj to, či chcete aby všetci vaši susedia videli na váš balkón. Aj to sa dá veľmi jednoucho vyriešiť. Na výber máte pieskované sklo, alebo špeciálnu grafickú fóliu, cez ktorú nechcené pohľady nemajú šancu preniknúť.

Sklenené zábradlie využijete aj vtedy, ak chcete na svojom balkóne pestovať rastliny. Na ich pestovanie máte omnoho viac priestoru. Nemusia sa totiž nachádzať iba na ňom, v závesných kvetináčoch, alebo na parapetnej doske. Môžete ich pokojne položiť aj priamo na zem, pretože slnko k nim cez takéto zábradlie bez problémov prenikne. Pokiaľ by ste túžili po zimnej záhrade, zábradlie môžete skombinovať aj s vrchnou presklenou časťou.

 sklenene zabradli na balkonech

Na inštaláciu takéhoto zábradlia určite využite pomoc odborníkov. Aj keď hovoríme o pevnom materiály, musíte vedieť ako s ním pracovať. navyše spôsoby ich ukotvenia môžu byť rôzne, a to najlepšie pre váš balkón zistíte sami asi len ťažko.