Viete, aký je vo výsledku rozdiel medzi penovým matracom a moderným pružinovým matracom? Žiadny, na oboch sa výborne vyspíte. Len to nesmie byť starý pružinový matrac po vašej babičke.
Aj keď na trhu s matracmi prevažujú rôzne penové materiály, výrobcovia na pružiny nezanevreli. Do matracov ich však zakomponovali tak, že vás rozhodne tlačiť nebudú.
Ktoré pružiny sú pre vás tie pravé?
Klasické pružinové matrace majú pružiny rozmiestnené po celej ploche. Matrac spevňuje špeciálna vrstva, typicky z kokosu a latexu. 
Pružinové matrace vynikajú priedušnosťou, a preto sa hodí aj pre uloženie na pevnú dosku. 
Vydrží aj v studenom a vlhkom prostredí, teda tam, kde by klasické penové matrace príliš lákali plesne a roztoče. 
Kúpte si ho napríklad na chatu alebo do izby pre hostí.
Pružinový matrac má na jednej strane dvojcentimetrovú vrstvu peny Flexifoam® a na druhej sedem anatomických relaxačných zón-vyberte si, na akej strane sa vám bude spať lepšie.

wall-panel-416041_640
Taštičkové matrace majú každú pružinu zašitú v oddelenom textilnom vrecúšku, pružiny aj na tlak reagujú samostatne, a preto majú lepšie ortopedické vlastnosti než klasické pružinové matrace. Sú však rovnako priedušné, preto ich tiež môžete bez obáv uložiť na pevnú dosku.
Zhrnutie výhod a nevýhod
Moderné pružinové matrace konkurujú penovým nielen cenou, ale kvalitou. Kombinácia pružín s ďalšími materiálmi zabezpečuje pohodlný spánok bez prevaľovania.
Klady pružinových matracov ús v nízkej cene, priedušnosti, sú odolné proti vlhkosti a roztočom a je tam možnosť uloženia na pevnú dosku. 
Zápory pružinových matracov
Klasické pružinové matrace neposkytujú ideálnu oporu pre každodenné spanie (taštičkové áno) a nemožno ich použiť na polohovateľnom rošte.

interior-3575815_640

Či už si teda kúpite klasický pružinový matrac na chalupu alebo taštičkový do svojej spálne, verte, že nebudete ľutovať.
Zistite, ako Vám tento typ matracov môže pomôcť a aké sú ich výhody oproti klasickým Bonell pružinám.
Medzi hlavné výhody pružinových matracov patrí vysoká priedušnosť, vynikajúca opora chrbtice a dlhá životnosť.
Svoj názov si taštičkové matrace získali vďaka použitiu taškových pružín vo svojom jadre, ktoré zaručujú ideálnu kopírovateľnosť, oporu chrbtice a vysokú priedušnosť. Pretože veľmi dobre dýchajú, sú vhodné pre použitie vo vlhkejšom prostredí a majú dlhú životnosť.
U taštičkových matracov sú jednotlivé pružiny uložené v textilných sáčkoch, a pretože im chýba pevné spojenie so susednými, ponúkajú lepšie ortopedické vlastnosti než bežné pružinové matrace so systémom Bonell. Ideálne je ich uloženie na pevný základ, najlepšie na latkové rošty, ktoré podporia ich vlastnosti – príjemné rozloženie hmotnosti, individuálnu oporu jednotlivých častí tela vďaka anatomickým zónam a uvoľnenie chrbtového svalstva počas spánku.